Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Sportuj jako Zátopkovi

14.9.2022. Kategorie: Závody

Dobrý den,

chtěli bychom Vás pozvat na závod, který pořádáme pro naše atlety jako součást projektu Sportuj jako Zátopkovi. Závod proběhne u nás na ovále 19.9.

Soutěží se ve třech kategoriích - přípravka (roč. 2012-2014), mladší žactvo (2009-2011) a starší žactvo (2007-2008). Přípravka závodí v hodu raketkou a běhu na 400m, mladší žactvo v oštěpu (500g) a běhu na 600m a starší žactvo v oštěpu (500g/600g) a běhu na 800m. Sraz pro přípravku je v 16:40, pro žactvo v 17:30. Přípravka se registruje až na místě v kanceláři, žactvo se registruje předem a na místě se pouze v kanceláři odprezentují. Startovné je zdarma a nelze se přihlásit pouze na jednu z disciplín. Po odprezentování se začněte rozcvičovat a připravovat, vzhledem k zapojení trenérů do organizace vám nebudou k dispozici.

Propozice naleznete zde: https://online.atletika.cz/Propozice/propozice/65565.

Na závody si určitě nezapomeňte vzít tretry s krátkými hřeby a oddílový dres. Rodiče jsou zvaní jako diváci, ale prosím o dodržování pravidel. Vzhledem k tomu, že spousta z vás je nových tak radši shrnu základní pravidla a chování na závodech:

  • Vždy dbejte pokynů rozhodčích a pořadatele.
  • Je přísně zakázáno běžet podél závodníků ať již po dráze nebo vedle ní - může to vést až k vašemu vykázání ze stadionu a diskvalifikaci atleta.
  • Diváci (na většině závodů se mezi ně počítají i trenéři) se musí pohybovat pouze v místech k tomu vyhrazených. Na těchto závodech je prostor pro diváky travnatá plocha protilehlá k cílové rovince, tartanová rovinka u skoku do dálky a vyhrazené místo u sektoru hodů.
  • Platí absolutní zákaz vstupu diváků na dráhu a do sektorů v hodu. Atleti v žádném případě nechodí na dopadovou plochu.
  • Na dráze ani v sektorech není povoleno využívat mobilní telefony nebo sluchátka.
  • Atleti se rozcvičují pouze na místech k tomu určených - zde se jedná o přilehlá hřiště (basketbalové, volejbalové). Dráhu lze využít pouze pokud zrovna neprobíhá závod.
  • Na hody je vhodné dorazit asi s 20min předstihem abyste se mohli, po svolení rozhodčího, začít rozhazovat.

Po skončení disciplín dané kategorie proběhne vyhlášení, předání účastnických diplomů a společná fotka, proto prosím vyčkejte a neodcházejte.
Pokud uděláte fotky, budeme rádi pokud nám je pošlete a v případě sdílení na sociálních sítích přidejte hashtag #sportujjakozatopkovi.

Těšíme se na vás,
za kolektiv organizátorů
Tomáš Jirsa

Pojď si s námi zaběhat!

Na našich stránkách vidíš časy jednotlivých tréninků, kdy tě rádi přivítáme a ukážeme ti, že atletika je krásný sport a dá se dělat s radostí, nadšením a zapálením. Neboj se vyzkoušet jeden trénink s ostatními atlety a uvidíš, že atletika může být sport právě pro tebe! Budeme se na tebe těšit!