Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Info o oddíle

Oddíl Atletiky v Újezdě nad lesy se v tuto chvíli skládá ze 3 hlavních skupin - přípravka a minipřípravka, mladší žáci a starší žáci.    

Pravidelně se účastníme závodů v přespolním běhu, dráhových závodů jednotlivců a především dráhových závodů družstev, které se pro náš oddíl stávají čím dál důležitější a kde dosahujeme stále lepších a lepších výsledků. 

V současné době oddíl  atletiky sdružuje přibližně 170 členů ve všech kategoriích.

Historie oddílu

Historie oddílu

Školní sportovní klub byl založen v roce 1991 při základní škole v Újezdě Nad Lesy jako nezisková organizace.  U zrodu atletického oddílu stál  Petr Musil, který společně s několika kamarády kolem sebe shromáždili skupinku vlastních dětí a jejich kamarádů a začali se scházet  tenkrát na ještě škvárovém stadionku u školy a v tělocvičně. Občas zajeli na nějaký přespolní závod, byla to taková fajn  „velká rodina“. Do této skupiny jsem byla přizvána já Zuzana Olšanová a Dana Bakičová.  Děti se začaly  hlásit více a více a my se pomalu rozrůstali. O pár let let později se Petr odstěhoval s rodinou mimo Prahu, předal mi „žezlo“  a z původní sestavy jsme zůstaly jen já a Dana.  Bylo třeba sehnat další nadšence a rozhodnout se, jakou cestou se dát.  Bylo nám jasné, že  nemohou trénovat děti dohromady všech věkových kategorií a s vybavením stadionu a  zarostlým škvárovým oválem musíme rovněž začít něco dělat.  Jak čas šel dále, přidali se další zájemnci a s pomocí grantu se z našeho špinavého oválu stal sice malý, ale krásný tartanový ovál se všemi sektory. Dokoupili jsme  doskočiště na skok do výšky, nechali  opravit  dálkařský sektor, dokoupili pomocí grantů a z vlastních prostředků  veškeré nářadí, kontejner sloužící jako nářaďovna. 

Velkou oporou byli i někteří rodiče. S jejich pomocí  jsme nechali udělat lavičky na stadionu pro větší pohodlí rodičů, no byl to docela náročný  běh na dlouhou trať, ale  výsledek se dostavil.  Z původní jedné skupiny děíi se staly tři.  Už nám nestačilo jen jezdít na závody v přespolním běhu, stále více nás lákala dráha. Bylo třeba mít dostatek trenérů s patřičnou kvalifikací, což se podařilo, trenéři si udělali zkoušky, semináře, procházeli postupně školeními a dnes máme myslím kvalitní obsazení. 

Oddílové rekordy

REKORDY našeho oddílu jsou už doplněné a aktualizované - podívejte se na oddílové rekordy dívek a chlapců. Kdo z vás by se chtěl v tabulce taky najít?! :-)

Máte na to! Pracujte, trénujte, makejte a třeba to vyjde! 

DÍVKY

rekordy_dívky.xlsx

CHLAPCI

rekordy_chlapci.xlsx

Pojď si s námi zaběhat!

Na našich stránkách vidíš časy jednotlivých tréninků, kdy tě rádi přivítáme a ukážeme ti, že atletika je krásný sport a dá se dělat s radostí, nadšením a zapálením. Neboj se vyzkoušet jeden trénink s ostatními atlety a uvidíš, že atletika může být sport právě pro tebe! Budeme se na tebe těšit!