Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Jak se oblékat v tyto dny

9.11.2018. Kategorie: Oddíl

Milí atleti, dovolte mi pár slov na toto téma:


Nechceme řešit estetiku, každý ať chodí v oblečení, ve kterém se cítí nejlépe a to platí i pro atlety.

Ale přece jenom několik jednoduchých rad si neodpustíme. Na tom, jak se oblékáte na tréninky nebo soutěže, závisí vaše zdraví a o to nám jde především.


Svaly je nutné před výkonem nejen rozcvičit a zahřát, ale také je zahřáté udržet. Podceněním přípravy riskujete svalová zranění a několikatýdenní přestávku (zpravidla 6 týdnů). Přestože je většina z vás otužilá a zimu necítí, nezapomínejte na teplé oblečení - tepláky, rukavice, čepici, větrovku a dlouhé ponožky. Je lepší mít na sobě víc slabých vrstev a ty podle potřeby odkládat. Pokud hrozí déšť, nezapomeňte na voděodolný batoh, pláštěnku a náhradní boty a oblečení. To platí hlavně pro závody, kde se dají očekávat delší pauzy mezi jednotlivými disciplínami. 

Závodíme vždy v oddílovém dresu, zelená nám sluší nejlépe.


Přeji krásný den.

Martin 


Pojď si s námi zaběhat!

Na našich stránkách vidíš časy jednotlivých tréninků, kdy tě rádi přivítáme a ukážeme ti, že atletika je krásný sport a dá se dělat s radostí, nadšením a zapálením. Neboj se vyzkoušet jeden trénink s ostatními atlety a uvidíš, že atletika může být sport právě pro tebe! Budeme se na tebe těšit!